CRUİSE
  TUR

   Baştanbaşa Balkanlar 2018 / Onur HY İle Şok Promosyon 2.Paket

   • Baştanbaşa Balkanlar 2018 / Onur HY İle Şok Promosyon 2.Paket
   • Baştanbaşa Balkanlar 2018 / Onur HY İle Şok Promosyon 2.Paket
   • Baştanbaşa Balkanlar 2018 / Onur HY İle Şok Promosyon 2.Paket
   Atatürk Havalimanı
   26 Ağustos • 02, 09, 16, 23, 30 Eylül

   Gezilecek Yerler
   Ohrid,Podgorica,Trebinje,Saraybosna,Belgrad,Üsküp

   Konaklama
   3*-4*-5* Otellerde Konaklama

   Süresi
   7 Gece 8 Gün

   KİŞİ BAŞI
   349.00 €
   Anlaşmalı Kartlara Taksit İmkanı
   HEMEN REZERVASYON YAPIN
   GRUP REZERVASYON TALEBİ
   REZERVASYON: 0850 333 44 39
   Sizi Arayalım
   Neden Biz?

   Geniş Ürün Seçeneği

   En Ekonomik ve Sizlere En Uygun Otel Seçenekleri

   Sürekli Canlı Destek

   Çağrı Merkezimiz 7 Gün 24 Saat Sizi Arayabilir yada Siz Çağrı Merkezimizi Arayabilirsiniz. 0850 333 44 39

   Baştanbaşa Balkanlar 2018 / Onur HY İle Şok Promosyon 2.Paket Fiyatları

   Tur Tarihi Yetişkin Sayısı 1. Çocuk 2. Çocuk  
   349.00 €
   KİŞİ BAŞI
   Size özel en iyi fiyatları görmek için, yukarıdaki alana tarihleri girin ve "Fiyat Hesapla" butonuna tıklayın.
   Dilerseniz "Sizi Arayalım" butonuna tıklayın ve telefon numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

   Tur Hakkında

   Tur Programı

   1. Gün: İstanbul - Ohrid - Üsküp

   Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali Geztour kontuarı önünde saat 11:00 da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Onur Havayolları tarifeli seferi ile Saat 12:40'da Ohrid`e hareket. Saat 13:10'da varışımıza istinaden pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla Üsküp`e hareket. Dileyen misafirlerimiz yol üstünde bulunan Matka Kanyonu turuna katılabilirler. Üsküp`e varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı`nın doğum yeri olan Üsküp`te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprüyü görüp, Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı`nı, Osmanlı Köprüsü`nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Türk çarşına girecek ve Tarihi Türk çarşında 1550 yılında yapılmış olan, günümüzde ise Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılan Kurşunlu Hanı göreceğiz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp`te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. Günümüzde Kurşunlu handan sonra ayakta kalan ve yine 15. yüz yılda inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han ziyaretlerin ardından Üsküp`ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini ziyaret edip, Türk çarşında serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ve birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceğiniz Işıklar Altında Üsküp turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

   Ekstra Tur: Matka Kanyonu Turu: 10 Euro

   Bu turumuzda Matka`nın nefes kesen manzaralarında resim çekebilme, dinlenme ve dilerseniz yüzme şansı elde edebilirsiniz.

   Ekstra Tur: Işıklar Altında Üsküp Turu: 10 Euro

   Bu turumuzda Akşam saatlerinde Üsküp`te birbirinden güzel fotoğraflar çekinilerek güzel anlara şahitlik edeceğiz.


   2. Gün: Üsküp - Belgrad

   Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Belgrad`a hareket. Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve serbest zaman. Geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek müzikli Sırp Gecesi turuna katılabilirler. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

   Ekstra Tur: Sırp Gecesi: 40 Euro

   Bu turumuzda, Sırp mutfağının lezzetlerini, Sırp müzikleri eşliğinde tadabilir, unutulmaz bir Sırp gecesi yaşayabilirsiniz.


   3. Gün: Belgrad - Srebrenitsa - Saraybosna

   Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Saraybosna`ya hareket. Eşsiz manzaralar eşliğinde devam edecek yolculuğumuz sırasında dileyen misafirlerimiz yol üzerinde düzenlenecek olan Srebrenitsa turumuza katılabilirler. (Turumuza katılmayan misafirlerimiz ayrı bir araçla daha geç bir saatte otelden çıkış yapacaklardır.) Turumuzun ardından sınırı geçiş ve Saraybosna`ya varış. Varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa`nın en müstesna çarşısı Başçarşı`da gezimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesini geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman`ın akrabası Hüsrev Bey Camiini geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu`nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı`nın çıktığı Latin Köprüsü`nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet`in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han`a atfedilen Fatih Camii ziyaretimiz sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Boşnak gecesi turumuza katılabilir. Geceleme otelimizde.

   Ekstra Tur: Boşnak Gecesi: 45 Euro

   Saraybosna'nın otantik bir restoranında alacağımız akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız

   Ekstra Tur: Srebrenitsa Turu: 20 Euro

   2. Dünya savaşından bu yana Avrupa`nın belgelenen ilk soykırımının ve en büyük katliamının yaşandığı, Boşnak esir kamplarını ve şehitliği ziyaret edeceğiz.


   4. Gün: Saraybosna - Mostar - Poçitel - Trebinje (Dubrovnik)

   Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Mostar`a doğru hareket ediyoruz. Mostar`a varış ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Verilecek serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz ile Blagaj Bölgesini 1446 yılında hâkimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan akıncılar tarafından yapılan ve Bosna`nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi`ni geziyoruz. Bosna Hersek`te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek 16.yy.`da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Turun bitimi ile birlikte otantik şehir olan Trebinje`deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra Dubrovnik akşam turuna katılabilirler. (Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.)

   Ekstra Tur: Dubrovnik akşam turu 40 Euro

   Özel araçlarımız ile Hırvatistan`a hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Dubrovnik`e doğru devam ediyoruz. Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.-dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir.

   Ekstra Tur: Blagay: 10 Euro

   Avrupa`nın en güçlü su kaynağının Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay Alperenler Tekkesini ziyaret ediyoruz.


   5. Gün: Trebinje - Kotor - Budva - Podgorica

   Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ`a geçiyoruz. Burada ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad`da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz. Öğle yemeği için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saate hareket, yolumuzun üzerinde zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında Podgorica`da konaklayacağımız otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


   6. Gün: Podgorica - Tiran - Ohrid

   Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Arnavutluk`un başkenti Tiran`a hareket ediyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitimiyle kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırdıktan sonra Makedonya Ohrid`e doğru hareket ediyoruz. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Ardından otele hareket, oda dağılımı ve yerleşmenin ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra Struga turu. Geceleme Ohrid`deki otelimizde.

   Ekstra Tur: Struga Turu: 10 Euro

   Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır.


   7. Gün: Ohrid - St. Naum - Resne - Manastır - Ohrid

   Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek St. Naum-Resne-Manastır turuna, Akşam ise dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek müzikli Balkan Gecesi turuna katılabilirler. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

   Ekstra Tur: St. Naum-Resne-Manastır Turu: 45 Euro

   Bu Turumuzda Özel otobüslerimizle St. Naum turu için otelimizden hareket ediyoruz. Öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 45 dakikalık yolculukla St. Naum`a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne`ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri Resne`li Niyazi`nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır`a hareket ediyor ve Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten`i, İshak Camiini, Yeni Camii` yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk`ün mezun olduğu Askeri İdadiye ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Ohrid`e geri dönüyoruz.

   Ekstra Tur: Balkan Gecesi: 35 Euro

   Bu turumuzda yerel dans ve şovlarla süslenmiş, akşam yemekli Balkan gecesi turumuzda eğlenceli bir gece geçireceğiz.


   8. Gün: Ohrid - İstanbul

   Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve uçuş saatimize göre serbest zaman, ardından havalimanına hareket ediyoruz. Onur Havayolları tarifeli seferi ile Saat 14:00'de İstanbul Atatürk Havalimanına hareket. Ve 16:30' da varışımıza istinaden turumuzun sonu. Bir sonraki Geztour organizasyonunda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.


   Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   • • Onur Hava Yolları`nın tarifeli seferi ile İstanbul - Ohrid gidiş / Ohrid - İstanbul dönüş uçak bileti
   • • Havalimanı vergileri
   • • Seçilecek otel kategorisinde 2 Gece Ohrid, 1 Gece Podgorica veya İşkodra , 1 Gece Trebinje , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Üsküp olmak üzere toplam 7 gece konaklama.
   • • Sabah kahvaltıları
   • • Programda Belirtilen tüm transferler
   • • Programda belirtilen şehir turları
   • • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
   • • Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

   Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   • • Özel Seyahat Sağlık sigortası
   • • Yurt dışı çıkış harç pulu
   • • Öğle ve Akşam yemekleri
   • • Ekstra turlar
   • • Kişisel Harcamalar

   Tur Notları

   Vize

   Fiyat Tablosu

   Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
   Kişi Başı
   Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
   26.08.2018 3* Otel349.00 €549.00 € 349.00 €--Taksitler »
     3* / 4* Oteller379.00 €579.00 € 379.00 €--Taksitler »
     4*/5* Oteller429.00 €629.00 € 429.00 €--Taksitler »
   02.09.2018 3* Otel329.00 €529.00 € 329.00 €--Taksitler »
     3* / 4* Oteller359.00 €559.00 € 359.00 €--Taksitler »
     4*/5* Oteller399.00 €599.00 € 399.00 €--Taksitler »
   09.09.2018 3* Otel329.00 €529.00 € 329.00 €--Taksitler »
     3* / 4* Oteller369.00 €569.00 € 369.00 €--Taksitler »
     4*/5* Oteller399.00 €599.00 € 399.00 €--Taksitler »
   16.09.2018 3* Otel299.00 €499.00 € 299.00 €--Taksitler »
     3* / 4* Oteller349.00 €549.00 € 349.00 €--Taksitler »
     4*/5* Oteller379.00 €579.00 € 379.00 €--Taksitler »
   23.09.2018 3* Otel299.00 €499.00 € 299.00 €--Taksitler »
     3* / 4* Oteller349.00 €549.00 € 349.00 €--Taksitler »
     4*/5* Oteller379.00 €579.00 € 379.00 €--Taksitler »
   30.09.2018 3* Otel299.00 €499.00 € 299.00 €--Taksitler »
     3* / 4* Oteller349.00 €549.00 € 349.00 €--Taksitler »
     4*/5* Oteller379.00 €579.00 € 379.00 €--Taksitler »

   Yorumlar

   Baştanbaşa Balkanlar 2018 / Onur HY İle Şok Promosyon 2.Paket Hakkındaki Düşünceleriniz

   Ad Soyad:
   Mesajınız:
   (En çok 500 karakter)

   karakter kaldı
   Doğrulama Kodu:

   Baştanbaşa Balkanlar 2018 / Onur HY İle Şok Promosyon 2.Paket Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar