CRUİSE
  TUR

   Baştan Başa Balkanlar Turu Pegasus HY

   1 Gece 2 Gün Kapadokya Turu Hediyedir.
   • Baştan Başa Balkanlar Turu Pegasus HY
   • Baştan Başa Balkanlar Turu Pegasus HY
   • Baştan Başa Balkanlar Turu Pegasus HY
   İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

   Gezilecek Yerler

   Konaklama
   3 ve 4 Yıldızlı Oteller

   Süresi
   7 Gece 8 Gğn

   KİŞİ BAŞI
   0.00
   Anlaşmalı Kartlara Taksit İmkanı
   HEMEN REZERVASYON YAPIN
   GRUP REZERVASYON TALEBİ
   REZERVASYON: 0850 333 44 39
   Sizi Arayalım
   Neden Biz?

   Geniş Ürün Seçeneği

   En Ekonomik ve Sizlere En Uygun Otel Seçenekleri

   Sürekli Canlı Destek

   Çağrı Merkezimiz 7 Gün 24 Saat Sizi Arayabilir yada Siz Çağrı Merkezimizi Arayabilirsiniz. 0850 333 44 39

   Baştan Başa Balkanlar Turu Pegasus HY Fiyatları

   Tur Tarihi Yetişkin Sayısı 1. Çocuk 2. Çocuk  
   0.00
   KİŞİ BAŞI
   Size özel en iyi fiyatları görmek için, yukarıdaki alana tarihleri girin ve "Fiyat Hesapla" butonuna tıklayın.
   Dilerseniz "Sizi Arayalım" butonuna tıklayın ve telefon numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

   Tur Hakkında

   Tur Programı

   1. Gün: İSTANBUL - BELGRAD

   İstanbul Sabiha Gökçen Dış Hatlar Gidiş Terminali Geztour kontuarı önünde  buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları ile Sırbıstan`ın başketi Belgrad`a hareket, rahat ve konforlu bir uçuşun ardından Belgrad varış. Pasaport, bagaj ve ülkeye giriş işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.


   2. Gün: BELGRAD - SARAYBOSNA (320km)

   Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Saraybosna`ya hareket. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa`nın en müstesna çarşısı Başçarşı`da gezimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesini geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman`ın akrabası Hüsrev Bey Camiini geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu`nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı`nın çıktığı Latin Köprüsü`nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet`in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han`a atfedilen Fatih Camii ziyaretimiz sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde


   3. Gün: SARAYBOSNA - MOSTAR - TREBINJE (247km)

   Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Mostar`a hareket ediyoruz. Mostar`a varış ardından yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje`deki otelimize transfer ardından odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar. (Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.)

   Ekstra Tur : Dubrovnik akşam turu: 40 Euro

   Otobüsümüz İle Hırvatistana hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Dubrovnik`e doğru devam ediyoruz.Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.-dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir.


   4. Gün: TREBINJE - KOTOR - BUDVA

   Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Dünyanın en genç devletlerinden biri olan Karadağ`a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor, Burada StariGrad`da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Kotor`da vereceğimiz serbest zamanın ardından Muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva`ya geçeceğiz. Burada yapacağınız yürüyüş turunda Eski Şehir olan ve kaleyi gezeceğiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde turizme kazandırılan St Stefan. Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Karadağ`da otelimizde.


   5. Gün: BUDVA -İŞKODRA - TİRAN - OHRİD (415 km)

   Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Tiran`a hareket edip, Muriqan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk`un başkenti Tiran`a varıyoruz. Akabinde şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii,İskender Meydanı, 19. yüzyılın başında inşa edilen Kaplan Paşa türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Bilinmeyen 6 Anıtı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi, 1999 yılında işkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Ohrid`de hareket. Varışa istinaden, Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Ohrid`deki otelimizde.


   6. Gün: OHRİD GÖLÜ - RESNE - MANASTIR - OHRİD (190 km)

   Sabah kahvaltının ardından Resne - Manastır (Bitola) turu için otelimizden hareket edip, muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla Resne`ye varıyoruz. İttihat ve Terakki`nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne`li Niyazi`nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Resne sonrasında durağımız Manastır (Bitola). Bu şehri gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten-i, İshak Camiini, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün mezun olduğu Askeri İdadiyi ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid`e hareket. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


   7. Gün: OHRİD - KALKANDELEN - ÜSKÜP (178 km)

   Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Üsküp`e hareket. İlk durağımız Kalkandelen. Bu güzel şehirde Alaca Cami ve Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesini ve bir mimari eser olan Alaca Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp`e hareket. Üsküp`e varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı`nın doğum yeri olan Üsküp`te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprüyü görüp, Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı`nı, Osmanlı Köprüsü`nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Türk çarşına girecek ve Tarihi Türk çarşında 1550 yılında yapılmış olan, günümüzde ise Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılan Kurşunlu Hanı göreceğiz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp`te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. Günümüzde Kurşunlu handan sonra ayakta kalan ve yine 15. yüz yılda inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han ziyaretlerin ardından Üsküp`ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini ziyaret edip, Türk çarşında serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


   8. Gün: ÜSKÜP - Priştine - İSTANBUL

   Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Priştine turumuza katılabilirler. Rehberimizin belirleyeceği Saatte Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu Bir sonraki Geztour seyahatinizde görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

   Ekstra Tur : Priştine Turu: 30 Euro.Bu turumuzda Özel otobüslerimizle Priştine ye hareket ediyoruz. Varışa istinaden şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında; Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turumuzda, 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Gërmia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlılar'ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında.. Turumuzun ardından serbest zaman ve Üsküp'e geri dönüş.


   Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   Pegasus Havayolları ile İstanbul (IST) - Belgrad gidiş / Üsküp -İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

   Belgrad`da 1 gece, Saraybosna`da 1 gece, Tribinje`de 1 gece , Karadağ`da 1 gece, Ohrid`de 2 gece, Üsküp`te 1 gece olmak üzere toplam 7 gece kahvaltı dahil konaklama

   Otellerde alınacak 7 akşam yemeği

   Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli

   Üsküp, Ohrid,Tiran, Budva, İşkodra, Trebinje, Mostar, Saraybosna, Belgrad panoramik şehir turları

   Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri

   Geztour profesyonel rehberlik hizmetleri

   Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

   23.Mart 1 Gece 2 Gün Kapadokya Turu

   Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   Hırvatistan Vize ücreti ve servis bedeli ( 80 EURO )

   Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)

   Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Eur`dur.)

   Tüm kişisel harcamalar,

   Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

   Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

   Öğle yemekleri,

   Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

   Tur Notları

   Vize

   Fiyat Tablosu

   Yorumlar

   Baştan Başa Balkanlar Turu Pegasus HY Hakkındaki Düşünceleriniz

   Ad Soyad:
   Mesajınız:
   (En çok 500 karakter)

   karakter kaldı
   Doğrulama Kodu:

   Baştan Başa Balkanlar Turu Pegasus HY Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar