CRUİSE
  TUR

   Beyrut Turu 4 Gece Paskalya Dönemi

   Beyrut 4 Gece Paskalya Dönemi Pegasus Hy İle
   • Beyrut Turu 4 Gece Paskalya Dönemi
   • Beyrut Turu 4 Gece Paskalya Dönemi
   • Beyrut Turu 4 Gece Paskalya Dönemi
   İstanbul Sabiha Gökçen

   Gezilecek Yerler
   Beyrut

   Konaklama
   3*4* Oteller Oda Kahvaltı

   Süresi
   4 Gece 5 Gün

   KİŞİ BAŞI
   0.00
   Anlaşmalı Kartlara Taksit İmkanı
   HEMEN REZERVASYON YAPIN
   GRUP REZERVASYON TALEBİ
   REZERVASYON: 0850 333 44 39
   Sizi Arayalım
   Neden Biz?

   Geniş Ürün Seçeneği

   En Ekonomik ve Sizlere En Uygun Otel Seçenekleri

   Sürekli Canlı Destek

   Çağrı Merkezimiz 7 Gün 24 Saat Sizi Arayabilir yada Siz Çağrı Merkezimizi Arayabilirsiniz. 0850 333 44 39

   Beyrut Turu 4 Gece Paskalya Dönemi Fiyatları

   Tur Tarihi Yetişkin Sayısı 1. Çocuk 2. Çocuk  
   0.00
   KİŞİ BAŞI
   Size özel en iyi fiyatları görmek için, yukarıdaki alana tarihleri girin ve "Fiyat Hesapla" butonuna tıklayın.
   Dilerseniz "Sizi Arayalım" butonuna tıklayın ve telefon numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

   Tur Hakkında

   FLASH PROMOSYON

   PASKALYA DÖNEMİ

   BEYRUT

   Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile

   05 Nisan 2018 Hareket… 4 Gece

   Tur Programı

   1. Gün: İstanbul - Beyrut

   Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde, saat 04:00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC 6090 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:30’da Beyrut’a hareket. Yerel saat ile 08.25’de varış ve alanda bekleyen yetkililerimiz tarafından karşılanma ve şehir turu. Turumuz esnasında; Güvercinler Kayasi, Hamra bölgesi (Modern şehir), Martyrs Meydani (Eski şehir) panoramik olarak görülecektir. Tur Sonrası otele transfer odaların alınmasına kadar ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan akşam yemekli ‘’Lübnan Gecesi’’ turuna katılabilirler (80 USD). Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.


   2. Gün: Beyrut

   Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenecek ‘’Harisa & Jeita & Biblos’’ gezimize katılabilirler (90 USD). Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye hareket. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelimizde.


   3. Gün: Beyrut

   Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak  düzenlenecek ‘’Baalbeck-Anjar & Ksara’’ Şarap tadımı turuna katılabilirler (90 USD). Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Tur sonrası Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, Doğu-Batı ve Kuzey-Güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş.  Geceleme otelimizde.


   4. Gün: Beyrut

   Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olan ‘’ Beiteddine Sarayı & Moussa Kalesi & Deir El Kamar’’ turuna katılabilirler (60 USD). Osmanlı döneminde Lübnan Emiri Dürzî lider 2.Beşir Çehab tarafından yaptırılan ve 1812 yılında inşasına başlanan Beiteddine Sarayı; dıştan mütevazı görüntüsü ile içerisindeki zenginliği iyi saklamıştır. Lübnan’ın feodal mimarisinin en önemli eseridir. Beyrut’un 45 km güneyinde bulunan,  Lübnanlı yöneticilerin 16.yy’dan 18.yy'a kadar yerleşim yeri olan eski Deir El-Qamar köyü, Moussa Kalesi ve Sidon liman şehri gezilecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde.


   5. Gün: Beyrut-İstanbul

   Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC6091 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:00’da İstanbul’a hareket, yerel saat ile 23.50’de  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


   Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   — Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile İstanbul (SAW) – Beyrut – İstanbul (SAW) parkurunda uçak bileti,

   — Belirtilen kategori otellerde 4 gece oda+kahvaltı konaklamalar,

   — Otel vergileri & Turist şehir vergileri,

   — Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

   — Panoramik Beyrut şehir turu,

   — Geztour profesyonel rehberlik hizmetleri

   —TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

   Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   — İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro) 

   — Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

   — Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

   — Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

   — İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

   Tur Notları

   Vize

   Fiyat Tablosu

   Yorumlar

   Beyrut Turu 4 Gece Paskalya Dönemi Hakkındaki Düşünceleriniz

   Ad Soyad:
   Mesajınız:
   (En çok 500 karakter)

   karakter kaldı
   Doğrulama Kodu:

   Beyrut Turu 4 Gece Paskalya Dönemi Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar