CRUİSE
  TUR

   Herhafta Hareketli Saraybosna-Belgrad Turu 4 Gece Vizesiz

   • Herhafta Hareketli Saraybosna-Belgrad Turu 4 Gece Vizesiz
   • Herhafta Hareketli Saraybosna-Belgrad Turu 4 Gece Vizesiz
   • Herhafta Hareketli Saraybosna-Belgrad Turu 4 Gece Vizesiz
   • Herhafta Hareketli Saraybosna-Belgrad Turu 4 Gece Vizesiz
   Atatürk Havalimanı
   21, 26, 28 Ağustos • 04, 11, 18, 25 Eylül

   Gezilecek Yerler
   Saraybosna, Belgrad

   Konaklama
   4*

   Süresi
   4 Gece Konaklama

   KİŞİ BAŞI
   379.00 €
   Anlaşmalı Kartlara Taksit İmkanı
   HEMEN REZERVASYON YAPIN
   GRUP REZERVASYON TALEBİ
   REZERVASYON: 0850 333 44 39
   Sizi Arayalım
   Neden Biz?

   Geniş Ürün Seçeneği

   En Ekonomik ve Sizlere En Uygun Otel Seçenekleri

   Sürekli Canlı Destek

   Çağrı Merkezimiz 7 Gün 24 Saat Sizi Arayabilir yada Siz Çağrı Merkezimizi Arayabilirsiniz. 0850 333 44 39

   Herhafta Hareketli Saraybosna-Belgrad Turu 4 Gece Vizesiz Fiyatları

   Tur Tarihi Yetişkin Sayısı 1. Çocuk 2. Çocuk  
   379.00 €
   KİŞİ BAŞI
   Size özel en iyi fiyatları görmek için, yukarıdaki alana tarihleri girin ve "Fiyat Hesapla" butonuna tıklayın.
   Dilerseniz "Sizi Arayalım" butonuna tıklayın ve telefon numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

   Tur Hakkında

   Tur Programı

   1. Gün: İstanbul – Saraybosna

   Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Geztour  kontuarından 07:20'da buluşma. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Atlasglobal Hava Yolları'na ait KK6650  tarifeli sefer ile saat 09:20'da Saraybosna’ya uçuş. Yolculuğun ardından saat 10:20'de  varış. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Saraybosna şehir turu için hareket. Şehrin merkezine varışımızla birlikte, şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikayesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Şehir turumuzun ardından alışveriş ve yemek gibi ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Vrelo Bosne-Savaş Tüneli turuna katılabilirler.Tur bitiminde otelimize transfer, geceleme otelimizde.

   Ekstra Tur:  Savaş Tüneli Turu: 35 Euro

   Turumuzda ilk olarak yakın geçmiş zamanda yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, izleyeceğimiz video ile duygusal anlar yaşayacağız. Savaş tüneli ziyaretimizin ardından Vrelo Bosne'yi ziyaret ediyoruz. İgman Dağı'nın eteklerinde yer alan ve Bosna Nehri'nin kaynağını oluşturan Vrelo Bosne, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda; bir kahve molası verebilir, parktaki kuğu ve ördeklerle çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.


   2. Gün: Saraybosna (Mostar-Poçitel)

   Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Mostar-Poçitel ekstra turuna veya Akşam rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Boşnak gecesi programımıza katılabilirler.Geceleme otelimizde.

    

   Ekstra Tur: Öğle Yemekli Mostar Poçitel Turu: 60 Euro

   Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Turumuzun ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin bitiminde rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve Poçitel'e doğru hareket ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

   Ekstra Tur: Boşnak Gecesi Turu: 45 Euro

   Saraybosna'nın otantik bir restoranında alacağımız akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız.


   3. Gün: İstanbul – Belgrad

   Uyandırma kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Belgrad'a transfer. Belgrad'a varışımızın ardından panoramik Belgrad turumuzda, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


   4. Gün: Belgrad (Novi Sad-Karlofça-Fashion Park)

   Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra tam günlük öğle yemekli Karlofça-Novi Sad-Fashion Park Outlet Center turuna veya Akşam Düzenlenecek olan Sırp Gecesi Turuna katılabilirler.

   Ekstra Tur: Öğle Yemekli Novi Sad - Karlofça - Fashion Park Turu 70 Eur

   Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret edeceğiz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuştur. Sremski Karlovci, 1922'ye kadar Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun bitiminde dünya markalarını ucuza bulabileceğimiz ve indirimli alışveriş yapabileceğimiz Fashion Park Outlet Center'a uğruyoruz.

   Ekstra Tur: Sırp Gecesi Turu: 45 Eur

   Yerel lezzetleri Balkan müzikleri eşliğinde tadabileceğiniz unutulmaz bir gece yaşayacaksınız.


   5. Gün: Belgrad-İstanbul

   Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirlenen saatte havalimanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Atlasglobal Hava Yolları KK6601 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:30’de İstanbul’a hareket. 15:15’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


   Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   Atlasglobal havayolları seferi ile İstanbul - Saraybosna gidiş / Belgrad - İstanbul dönüş ekonomik sıfın uçak bileti

   Türkçe rehberlik hizmeti

   Seçilen Otel kategorisinde 2 Gece Saraybosna - 2 Gece Belgrad'da konaklama

   Sabah kahvaltıları

   Alan - Otel / Otel - Alan transferleri

   Saraybosna  Şehir turu

   Belgrad Şehir turu

   Mesleki Sorumluluk sigortası

   Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   Yurtdışı Çıkış harç pulu

   Özel Seyahat Sağlık sigortası

   Ekstra turlar

   Kişisel harcamalar

   Tur Notları

   Vize

   Fiyat Tablosu

   Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
   Kişi Başı
   Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
   21.08.2018 4* Otel379.00 €529.00 € 379.00 €--Taksitler »
   26.08.2018 4* Otel379.00 €529.00 € 379.00 €--Taksitler »
   28.08.2018 4* Otel379.00 €529.00 € 379.00 €--Taksitler »
   04.09.2018 4* Otel379.00 €529.00 € 379.00 €--Taksitler »
   11.09.2018 4* Otel379.00 €529.00 € 379.00 €--Taksitler »
   18.09.2018 4* Otel349.00 €499.00 € 349.00 €--Taksitler »
   25.09.2018 4* Otel349.00 €499.00 € 349.00 €--Taksitler »

   Yorumlar

   Herhafta Hareketli Saraybosna-Belgrad Turu 4 Gece Vizesiz Hakkındaki Düşünceleriniz

   Ad Soyad:
   Mesajınız:
   (En çok 500 karakter)

   karakter kaldı
   Doğrulama Kodu:

   Herhafta Hareketli Saraybosna-Belgrad Turu 4 Gece Vizesiz Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar